Wystawa została zorganizowana przez Związek Rodowy Dzieduszyckich herbu Sas w 2020 roku, aby przybliżyć postać i dokonania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację. Na jedenastu planszach zgromadzone są zdjęcia, informacje i cytaty prezentujące życie i dziedzictwo Prymasa Tysiąclecia. Unikatowe fotografie pochodzą ze zbiorów Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, Narodowego Archiwum Cyfrowego i Janusza Rosikonia.
Wystawa z fotograficzną wiernością dokumentuje drogę życiową Prymasa, akcentując wydarzenia charakteryzujące Jego duchowość i postawę. Widzimy młodego Księdza Wyszyńskiego wśród robotników w przedwojennej Polsce, z powstańcami warszawskimi, z dziećmi w Zakładzie dla Ociemniałych w Laskach. Śledzimy jego posłannictwo, jako najmłodszego biskupa w Episkopacie wyniesionego do rangi Prymasa Polski. Towarzyszymy Mu w osamotnieniu podczas aresztowania przez komunistów i w chwilach duchowego triumfu Maryi, której tylekroć zawierzał cały naród i swoją posługę. Widzimy Jego niełatwą misję podczas Soboru Watykańskiego II, podpatrujemy ojcowską przyjaźń z młodym biskupem Wojtyłą, a później papieżem Janem Pawłem II, aż do ostatnich dni życia Prymasa.
Warto odnotować, że jednym z wątków wystawy jest splecenie się losów rodziny Dzieduszyckich i księdza Prymasa, który ukrywał się podczas II Wojny Światowej także w ich domu rodzinnym w Zarzeczu, a w latach powojennych kontynuował zapoczątkowaną tam serdeczną znajomość.