Spotkanie z Krzysztofem Zanussim

W dniu 23 września 2010 roku z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Dzieduszyckich w pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu odbyło się  spotkanie z wybitnym reżyserem Krzysztofem Zanussim.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi przedstawiciele Związku Rodowego Dzieduszyckich Herbu Sas, Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Dzieduszyckich oraz Gminy Zarzecze.
W pierwszej części spotkania udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Zarzecze oraz młodzież ze szkół średnich z Przeworska i Zarzecza. Rozpoczął je występ uczniów z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zarzeczu, którzy przedstawili krótki spektakl pt. „Sadźmy róże”. Po wystąpieniu reżyser odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież.
Następnie Krzysztof Zanussi wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się przy wspólnym stole na uroczystym obiedzie.
W drugiej części spotkania uczestniczyli przedstawiciele samorządów i świata kultury oraz członkowie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Dzieduszyckich.  Goście w kameralnej atmosferze mieli okazję wysłuchać wykładu  Krzysztofa Zanussiego  „Czy do szczęścia potrzebna jest kultura?”.