Przedstawienie o Magdalenie Morskiej w zarzeckim pałacu

Mój dom. Historia hrabiny Magdaleny z Dzieduszyckich Morskiej to widowisko historyczne, które będzie można zobaczyć 14 września z okazji 200-lecia powstania pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu. Scenariusz do niego napisała Marta Gzowska-Sawicka, a reżyserii podjął się Rafał Sawicki.

Na przełomie lipca i sierpnia w pałacu Dzieduszyckich odbyły się warsztaty teatralne poprowadzone przez Rafała Sawickiego, w których wzięło udział blisko 30 mieszkańców Zarzecza i okolic. Z godną podziwu wytrwałością poświęcili oni swoje wakacje i czas wolny od pracy na codzienne kilkugodzinne próby, które często przeciągały się do późna. Trzeba przyznać, że umiejętności aktorskie uczestników warsztatów przekroczyły oczekiwania autorów projektu. Jak się okazało były one szlifowane w kółku teatralnym, które przez wiele lat działało przy miejscowej parafii. Projekt wzbudził szerokie zainteresowanie miejscowej społeczności i umożliwił reaktywację dawnej grupy teatralnej wokół przygotowań do widowiska.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo nakręconego podczas warsztatów.

Premiera widowiska będzie miała miejsce 14 września w sobotę o godz. 20.00 w parku przy pałacu Dzieduszyckich. Serdecznie zapraszamy!

200-lecie powstania pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu

 

Projekt dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego