Historia ożyje w Zarzeczu

Wybitny architekt, wspaniałe i innowacyjne rozwiązania, bogata historia – to tylko niektóre z elementów, łączących się z Pałacem Dzieduszyckich w Zarzeczu, którego 200-lecie przypada w tym roku. Z tej okazji 13 i 14 września – właśnie w Zarzeczu – odbędą się wyjątkowe wydarzenia upamiętniające tę rocznicę.

Przybyli goście będą mogli zobaczyć widowisko plenerowe (14 września) z udziałem grupy rekonstrukcyjnej, które opowiada o losach Magdaleny z Dzieduszyckich Morskiej – twórczyni pałacu. Niewątpliwie jest to postać, która wykracza poza ramy swojej epoki. Ponadto na fasadzie pałacu odegrany zostanie pokaz świetlny a przez wzgląd na wybitne uwarunkowania historyczno-naukowe pałacu odbędzie się poświęcona mu konferencja naukowa (13 września).

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje WSTĘP WOLNY. Jedynie konferencja wymaga wcześniejszego zgłoszenia chęci udziału: ck_zarzecze@wp.pl, tel.: (016) 640 15 14.

Obchody 200-lecia powstania pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu są organizowane przez Związek Rodowy Dzieduszyckich herbu Sas we współpracy z Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich i Gminą Zarzecze i odbywają się w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. 

Projekt dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego