Zaproszenie na Festiwal Dziedzictwa Kresów

15 lipca rozpoczęła się tegoroczna edycja Festiwalu Dziedzictwa Kresów (FDK), organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie.

Przez ponad dwa tygodnie aż do 1 sierpnia w Lubaczowie, Baszni Dolnej, Cieszanowie, Narolu, Horyńcu-Zdroju i w innych miejscach na Ziemi Lubaczowskiej, ale również w Przemyślu, Jarosławiu, Dubiecku, Krasiczynie i Zarzeczu odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń.

PROGRAM

Będą to koncerty muzyki klasycznej, koncerty dla młodzieży, spotkania o tematyce poświęconej dawnym Kresom, sesje popularnonaukowe, wystawy, prezentacje filmów, pokazy i spektakle uliczne, warsztaty dla dzieci, imprezy plenerowe dla rodzin oraz propozycje sportowo-rekreacyjne. Na Festiwalu nie zabraknie doskonałego smaku kresowej i lokalnej kuchni, ofert producentów żywności oraz bogatego dorobku rękodzielników i rzemieślników.

Festiwal to budowana od lat jakość oparta o współpracę renomowanych organizacji i instytucji, to gwarancja wyjątkowych wydarzeń, w których udział niesie ze sobą wartościowe i niezapomniane wrażenia, emocje i wspomnienia.

Również pałac w Zarzeczu znalazł się na mapie przystanków Festiwalu:

W niedzielę

18 lipca 2021 roku

zapraszamy na wystawę i koncert

do pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu 

godz. 18.00

Wernisaż wystawy poplenerowej

The best of UNESCO ART

Godz. 19:00

Solowy recital klawesynowy Władysława Kłosiewicza

 


Festiwal Dziedzictwa Kresów: https://festiwalkresow.pl/